ᐈ Купити пасивний будинок в Україні ціна під ключ від Bauen Haus

Пасивний будинок в Україні

Будинок пасивний це як? Основи будівництва пасивних будинків

Революційна можливість економії енергії в пасивному будинку вимагає суворого і наукового підходу як до виконання проєкту каркасного будинку, так і до будівництва.

Економія енергії в 90% (в порівнянні зі звичайною конструкцією з газоблоків або цегли), не буває випадковою.

Коли стоїть завдання, забезпечити комфортне проживання цілий рік, не залежно від прохолодної або теплої кліматичних зон, з мінімальним використанням енергії на нагрів або охолодження – на перше місце виходять саме сучасні технології будівництва пасивних будинків.

Запишіться на перегляд готового будинку

Економія енергії в пасивному будинку до 90%

 • Проєктування

Якщо ви вирішили будувати саме пасивний будинок важливо отримати кваліфіковану консультацію для досягнення цього стандарту ще на стадії проєктування. Якщо така мета не чітко визначена з самого початку, то швидше за все побудований будинок ніколи не буде відповідати основним стандартам якості пасивного будинку.

Архітектори Бауен Хаус завжди виїжджають на земельну ділянку під будівництво перед початком проєктування. Одна з цілей – це правильне розміщення майбутнього будинку щодо сторін світу, навіть якщо будинок поки не планується будуватися за пасивною технологією.

Необхідно, щоб велика частина житлових приміщень розташовувалася вікнами на південь, тоді взимку ми отримаємо в пасивному будинку безкоштовну сонячну енергію. Але обов’язково потрібно продумати захист цих же вікон від зайвої сонячної активності влітку. З таким захистом прекрасно впораються маркізи й ролети.

З північної частини пасивних будинків бажано не ставити вікна. Там зазвичай розташовуються найнеобхідніші підсобні приміщення:

 • топкова;
 • комора;
 • ванна кімната.

Житлові кімнати в пасивному будинку розташовуються на південь

 • Ефективна форма будівлі

Оскільки кількість втрат тепла, при будь-якій технології будівництва, пропорційна площі його поверхні, тоді така площа повинна бути зведена до мінімуму, щоб забезпечити виняткову ефективність використання енергії.

Для проєктування пасивних будинків конструктори використовують коефіцієнт, відомий як “коефіцієнт компактності” для оцінки будівель, в якому враховується відношення площі поверхні будівлі поділеної на внутрішній обсяг. Так що будівлі з великою конструкцією, великими відкритими приміщеннями, високими стелями, опалювальними гаражами і т.д., мають набагато більші коефіцієнти форми, і, отже, будуть нести високі теплові втрати. У пасивних будинках такі приміщення неприпустимі. Швидше за все від них доведеться відмовитися.

Важливо правильно оцінити необхідність у своєму пасивному будинку:

 • велика кількість невикористовуваних кімнат або рідко використовуваних;
 • необхідність великих гардеробних;
 • гостьових кімнат;
 • декількох туалетних кімнат.

Всі ці мало використовувані приміщення будуть витрачати додаткову енергію на їх утримання.

Заведено вважати, що ідеальною будівельною формою, з найнижчим «коефіцієнтом компактності» буде кругла, сферична, купольна.

Для прихильників класичних форм в архітектурі потрібно сказати, що кращою формою пасивного будинку буде квадрат.

Найкраща енергоефективна форма пасивного будинку – квадрат

Пасивний будинок – готові проєкти

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

 • Пасивне сонячне світло

Пасивний сонячний обігрів є важливим компонентом вимог до опалення. Велика частина України може отримувати безкоштовну сонячну енергію, а значить правильно побудовані пасивні будинки будуть відповідати стандартам.

Щоб отримувати користь від безкоштовної сонячної енергії, досить розмістити великі віконні та дверні конструкції на південній стороні. Водночас скління на північних фасадах повинні бути зведені до мінімуму. Необхідно так само уникати насадження рослин, що дають велику тінь.

Найкраще опалення пасивного будинку-сонячне світло

 • Теплоізоляція

Теплоізоляції зовнішніх поверхонь в пасивному будинку приділяється особлива увага. Абсолютно всі елементи конструкції будинку повинні бути добре теплоізольовані. Необхідно виключити будь-яку можливість витоку тепла через кутові з’єднання, стики, віконні та дверні прорізи, вентиляційні отвори, фундамент.

Більшу частину площі майбутнього пасивного будинку будуть займати світлонепроникні огороджувальні конструкції (стіни та дах), особлива увага приділяється саме їх теплоізоляції. Необхідно домогтися, щоб їх коефіцієнт теплопередачі не перевищував 0,15 Втм2К. Хоча тенденція розвитку цього напрямку в європейських країнах готує нас до того, щоб цей показник досяг 0,10 Втм2К.

Такі показники у каркасного СІП будинку досягаються тільки за допомогою спеціальних СІП панелей c пінополістиролом NEOPOR.

У Бауен Хаус такі панелі називаються Sips panels Nano, а домокомплект пасивного СІП будинку – Європейський.

Важливим аргументом на користь СІП панелей, як кращого будівельного матеріалу для світлонепроникних огороджувальних конструкцій пасивного будинку – є спеціальний з’єднувальний вузол, розроблений нашою компанією. Стандартне з’єднання через дерев’яний брус практично виключається.

Правильна теплоізоляція огороджувальних конструкцій пасивного будинку не тільки значно скорочує потреби в додатковій енергії, але і доброчинно впливає на збереження тепла всередині будинку тривалий час взимку, і зберігає низьку температуру – влітку.

Європейський СІП домокомплект пасивного будинку

Пасивний будинок в Україні Схема
 • Світлопрозорі конструкції

Найслабшим місцем огороджувальної конструкції будь-якого будинку і пасивного зокрема, можуть бути вікна. Часто втрати тепла через них досягають до 50% всієї витраченої енергії.

У пасивному будинку необхідно застосувати вікна, які будуть працювати як сонячні акумулятори. Вони будуть збирати сонячну енергію вдень, максимально виключати втрати тепла через них вночі. Такими вікнами можуть бути тільки світлопрозорі конструкції з потрійним склінням, енергоощадними склами, внутрішнім заповненням газом аргоном або криптоном, а коефіцієнт теплопередачі 0,75 Вт/м2K, включаючи раму і стулку.

Ми провели аналіз українського ринку, радилися з експертами в Німеччині й прийшли до висновку, що для пасивних будинків, які будує домобудівний комбінат Бауен Хаус, будемо використовувати віконну систему INTERNOVA 6000.

Кращі вікна пасивного будинку – INTERNOVA 6000

 • Герметичність

Пасивний будинок, технологія якого передбачає досягнення дуже високих показників повітронепроникності в порівнянні зі звичайною класичною конструкцією, зведе до мінімуму втрати тепла через інфільтрацію повітря, а також захистить конструкції будівлі від можливого пошкодження вологою.

Всі стики між панелями додатково промащуються спеціальним герметиком – гермабутилом бутилкаучуковою стрічкою. Нижню частину віконних і дверних прорізів також обробляють спеціальним герметиком.

Всі вікна встановлюються тільки через гідроізоляційну і паропропускну стрічки. Такий монтаж називають ГОСТовським або теплий монтаж.

Зовнішні стики панелей закриваються спеціальною стрічкою

 • Вентиляція з рекуперацією тепла

Класична витрата енергії відбувається через погані теплоізоляцію будинку і провітрювання внутрішніх приміщень. У пасивному будинку наші світлонепропускаючі та світлопрозорі конструкції теплоізольовані по максимуму. Тому, додаткове енергоощадження можливе тільки шляхом зниження втрати енергії через вентиляцію.

Вдумайтеся, класичний спосіб провітрювання приміщень через відкривання вікон, призводить до втрат 50% всієї теплової енергії, одержуваної нами на опалення жител.

Щоб знизити ці витрати необхідно використовувати спеціальне обладнання з функцією рекуперації повітря. Причому рівень рекуперації повинен бути не нижче 75%.

Принцип роботи дуже простий. За допомогою рекупераційної системи забезпечується комфортний повітрообмін внутрішніх приміщень, кількість свіжого повітря і вологість регулюється самою системою.

Повітряні потоки, проходячи через систему, нагріваються внаслідок теплової енергії відпрацьованого повітря, що йде. Таким чином витрачена енергія на обігрів не викидається на вулицю, а витрачається на підігрів свіжого повітря.

Вентиляція пасивного СІП будинку-рекуперація повітря

 • Доступність будівництва

Застосування спеціальних СІП панелей NANO, як основного будівельного матеріалу для пасивних будинків, надало можливість стати володарем такого економного будинку не тільки заможним людям.

Пасивний будинок під ключ від Бауен Хаус дорожче від енергоефективного всього на 20%.

Дізнайтеся вартість будівництва

У вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua