ᐈ Фундамент для будинку з СІП панелей – який вибрати в Bauen Haus

Фундамент для дому із СІП панелей

Основою будь-якої споруди, незалежно від її функціонального застосування, є фундамент. Від того який буде фундамент будинку з СІП панелей залежить якість та довголіття всієї будівлі. Виконаний з дотриманням усіх стандартів, з використанням високоякісних матеріалів, фундамент допоможе будівництву протистояти руйнівним факторам довкілля, зберегти цілісність конструкції при зсувах, землетрусах, техногенних катастрофах.

Технічні параметри (ширина, глибина, матеріал) залежать від величини та маси майбутньої будови. При будівництві будівлі з СІП-панелей, маса яких значно нижча, ніж такого ж за розмірами будинку з бетонних блоків або цегли, розмір і вартість основи помітно зменшується.

Фундаменти можна умовно поділити на кілька видів:

  • стрічкові;
  • пальові;
  • палево-гвинтові;
  • блокові;
  • стовпчасті;
  • плитні.

А також за одним із критеріїв:

  • дрібнозаглиблені;
  • заглиблені.
Заливаем фундаментную плиту под СИП дом в Михайловке-Рубежовке Фото 4

Який фундамент вибрати для каркасного будинку із СІП панелей

Будинок із СІП панелей є легкою конструкцією, завдяки чому нема потреби зводити дорогі фундаменти. Це дозволяє економити час та кошти на матеріалах та роботах.

Залежно від особливостей ділянки, на якій планується зведення будинку із СІП-панелей, застосовуються 5 основних типів фундаментів.

Стрічковий фундамент для СІП будинку

Використовується там, де земельна ділянка має рівну поверхню. По заглибленню фундаменти поділяються на дрібнозаглиблені та заглиблені. Буває монолітним чи збірним.

Монолітний формується безпосередньо на будівельному майданчику, а збірний складається з готових пінополістирольних термоблоків, які збираються на місці будівництва та утворюють утеплену незнімну опалубку.

Залили наш стандартный мелкозаглубленный ленточный фундамент Фото

До підвиду стрічкових відносимо змішаний, так званий, стрічково-пальовий фундамент. Його стрічкова частина поступово розподіляє навантаження збудованого каркасного будинку на палях.

По суті, це звичайний дрібнозаглиблений стрічковий фундамент із палями. Саме цей тип ми у компанії Bauen Haus застосовуємо найчастіше при реалізації проєктів. Але лише після геодезії та геології ділянки будівництва майбутнього будинку.

Будівництво дрібнозаглибленого пальово-стрічкового фундаменту під каркасний будинок відбувається в кілька етапів:

  • прокладання траншеї;
  • буріння свердловин;
  • створення гідроізоляційного шару;
  • зведення піщаного насипу;
  • встановлення дерев’яної опалубки або пінополістирольні блоки;
  • армування фундаменту;
  • заливання фундаменту бетонною сумішшю.

Стрічково-пальовий фундамент, як і будь-який інший, потребує утеплення. Для цього на його зовнішній поверхні кріпиться пінопласт або екструдований пінополістирол. Застосування м’яких утеплювачів не рекомендується, оскільки вони добре вбирають вологу.

Утеплювати ростверк фундаменту необхідно обов’язково. Це позначається на температурному режимі майбутнього будинку з СІП панелей на фундаменті та допоможе знизити витрати на його опалення.

Перевагою такого виду фундаменту є насамперед його низька вартість. Не менш важливими є великий експлуатаційний термін і висока міцність, можливість зводити будови практично на будь-яких ділянках місцевості.

До негативних моментів слід віднести неможливість проєктування в будівлі підвалу чи льоху.

Стовпчастий фундамент під СІП будинок

Стовпчастий фундамент має на увазі розміщення несучих стовпів по кутах будинку і перетинах несучих стін на які розраховане основне навантаження. Цей вид фундаменту вважається досить надійним і не потребує додаткової гідроізоляції. Широко застосовується для СІП панельних будинків, дач, гаражів, лазень.

Стовпи можуть бути виконані з бетону або цегляної кладки, які встановлюються на попередньо підготовлене місце, засипане щебенем або піском великої фракції.

Стовпчастий фундамент ідеально підходить для СІП панельного будівництва, на хороших ґрунтах, які не схильні до «подвижок».

Столбчатый фундамент для СИП дома

Свайно-гвинтовий фундамент під СІП панелі

Палево-гвинтовий тип фундаменту використовується для зведення каркасних СІП панельних конструкцій на несприятливих ґрунтах – на схилах, горбах, ділянках з ґрунтовими водами, що проходять близько до поверхні. А також будинок із СІП панелей на палях може бути чудовим рішенням, якщо необхідно будувати у рекреаційних зонах.

Використовуються або залізобетонні палі з арматури, або залізні палі (гвинтові палі), які вкручуються в ґрунт за допомогою техніки. Палі входять на велику глибину, що надає конструкції додаткової міцності. Після цього верхні частини паль зшиваються балками, профілем або швелером, утворюючи тверду і надійну конструкцію. Кожна паля може витримати навантаження до 5 тонн!

Каркасний будинок з СІП панелей вимагає меншої кількості паль на квадратний метр забудови, тому пальовий фундамент під будинок з СІП панелей обійдеться набагато дешевше, ніж для будинку з цегли або газоблоку.

Будувати будинки на такому фундаменті практичніше та швидше. Відсутня потреба у вивезенні ґрунту, що заощадить час на зведення будинку.

Використання гвинтових паль є досить вигідним рішенням, тому що не потребує земельних робіт. За вартістю обійдеться дешевше заглибленої стрічкової або монолітної плити.

Недоліками такого методу є необхідність додаткового утеплення інженерних мереж, які входять до будинку через підлогу із СІП панелей.

Фундамент дома на винтовых сваях Фото 6
СИП дом на свайно-винтовом фундаменте

Залізобетонна плита

Даний тип фундаменту є дрібнозаглибленим стрічковим фундаментом, або стовпчастим фундаментом, вільний простір в яких засипається щебенем і піском, після чого заливається товстим шаром бетону або бетону з використанням арматури (залізобетону). Ця конструкція в результаті є монолітною плитою, яка при переміщенні ґрунту не згинається і переміщається разом з ґрунтом.

Також, можливе розміщення пінопласту під бетонною стяжкою, що дозволяє зробити «теплий» фундамент, якщо Ви хочете заощадити на СІП панелях, не використовуючи їх як підлогу для першого поверху.

Монолітний вид фундаменту вважається досить міцним як для будівництва будинку з СІП панелей за канадською технологією, так і для цегляного будинку або будинку з газоблоку.

Дрібнозаглиблений бетонний ростверк на залізобетонних палях

Досить проста, але трудомістка та масивна конструкція, яка передбачає велику витрату матеріалів. Є залізобетонною смугою, яка розміщується в ґрунті по периметру всього каркаса будинку.

Якщо в СІП панельному каркасному будинку планується будівництво підвалу або підземного гаража – необхідний саме цей вид фундаменту (а саме стрічковий заглиблений фундамент), як правило, у цих випадках будівництво підвалу та підземного гаража займе 60-70% вартості всієї споруди.

Мелкозаглубленный бетонный ростверк на железобетонных сваях для СИП дома

Якщо підвал або підземний гараж не планується, логічніше використовувати малозаглиблений (або дрібнозаглиблений) тип стрічкового фундаменту, який коштуватиме значно дешевше.

Зроби свій вибір із будівельною компанією Bauen Haus

Для того, щоб заощадити час, гроші, власні нерви і якнайменше вдаватися у будівельні технології, вибір фундаменту під каркасний будинок з СІП-панелі, а також його будівництво краще довірити професіоналам. Будівельна компанія Bauen Haus допоможе вибрати потрібну ділянку, спроєктувати, побудувати та ввести в експлуатацію будь-яку житлову та нежитлову будову.

СІП-панелі, що застосовуються для будівництва каркасних будівель, компанія виробляє самостійно, що позначається на кінцевій ціні проєкту.

Наші співробітники нададуть точний кошторис ще перед укладенням договору на будівництво, що дозволить Вам дізнатися реальну вартість запланованої споруди, яку можна сплатити, розбивши на кілька зручних платежів.

Порадують і терміни будівництва – готовий “під ключ” будинок для проживання спеціалісти компанії зведуть за 90 днів.

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами й відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер передзвонить Вам протягом 7 хвилин та відповість на запитання

Останні статті

Будівництво таунхаусів “під ключ” із СІП панелей

Компанія Bauen Haus розробляє проєкти та будує таунхауси, як житлові комплекси із приватних квартир. Зведення корпусу (коробки) будинку можна виконати за 2-3 місяці силами малої бригади з 4-5 працівників, оскільки компанія використовує передовий досвід, нові технології та продуктивний інструмент.

Складання будинку з СІП панелей – ціна за монтаж СІП панелей

У роботі ми керуємось державними нормами та правилами будівництва щодо технології виконання, якості результату, відповідальності та безпеки будівлі.

Яку товщину СІП панелі вибрати?

Здатність захисту від зовнішньої температури прямо пропорційна герметичності та товщині стін. Правильний вибір розмірів СІП панелей забезпечує оптимальне поєднання теплоізоляції, міцності та економічної ефективності для будівництва будинків у географії України.

СІП панелі чи газобетон: що краще вибрати для будівництва будинку?

Щоб дізнатися про переваги або недоліки СІП панелей перед газобетоном, для вирішення завдань будівництва енергозберігаючих будівель необхідно професійно підійти до аналізу цих двох матеріалів і технологій їх використання.

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх у коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua