Другий поверх з СІП панелей – як побудувати на старому будинку
Бауен Хаус » Статті про будівництво будинків з СІП панелей » Другий поверх будинку з СІП панелей
Поліпшення житлових умов передбачає не тільки пристрій, модернізацію або заміну в будинку водопроводу, каналізації, систем обігріву, контролю клімату. Більшою мірою якість життя залежить від наявності житлової площі з нормальним або комфортним рівнем забезпеченості в розрахунку на одного жителя.
У обмежених міських умовах для нового будівництва і розширення корисної площі проживання немає великих можливостей. Багато домовласників приходять до раціонального рішення – добудувати другий поверх на старий будинок, як спосіб збільшення площі.
У разі застосування таких легких будівельних матеріалів, як СІП-панель, технічної проблеми з будівництвом додаткового поверху не існує, якщо стіни будинку стоять рівно і на міцному фундаменті. Верхня прибудова з сендвіч-панелей за вагою настільки незначна в порівнянні з цегляними, кам’яними, бетонними стінами, що майже не підсилює тиск на підставу.
З технічної точки зору на питання “Як побудувати другий поверх на старому будинку” існує однозначна відповідь – легко, просто, швидко і дешево. Важливо прийняти правильне рішення і не боятися нового матеріалу, якщо навіть раніше про нього не чули.
Як добудувати другий поверх в старому будинку?
Процес зведення нового житлового об’єму на місці даху старої будівлі відбувається в логічному порядку і з використанням звичайної СІП-панельної технології.
Стандартна споруда другого поверху на старому будинку проводиться за правилами конструювання каркасних будівель і включає наступні етапи:
- Демонтаж існуючої покрівлі. У більшості випадків малоповерхові будівлі мають скатний дах. Її просто розбирають у зворотному порядку – знімають покрівельне покриття, демонтують лати, крокви. Залишається тільки горищне перекриття;
- Очищення площини від бруду, сміття, мотлоху. Аудит технічного стану перекриття. Якщо балки та дерев’яна обшивка застаріли, то перекриття доведеться замінити. Найраціональніший спосіб – монтаж перекриття з посиленими СІП-панелями, здатної бути підлогою з великим навантаженням від меблів і людей;
- Монтаж перекриття з СІП-панелей, якщо вдається підібрати розміри плит на несучі стіни будинку;
- Будівництво стін і перегородок нового поверху за звичайною каркасно-панельною технологією;
- Пристрій покрівлі будинку. Існує два способи будівництва СІП-панельного даху. Перший полягає в тому, що новий поверх перекривають горизонтальними панелями, а над ними будують скатну покрівлю. Другий спосіб характерний для нашої технології – похилі панелі покрівлі служать стелею побудованого поверху.

Між рівнями житлового будинку, сконструйованими з різних матеріалів, не існує технічної несумісності, оскільки другий поверх з СІП-панелей не тисне на фундамент, не сильно збільшує навантаження на стіни, надійно прив’язаний до нижнього поверху за допомогою дерев’яного бруса і перекриття.
Якою може бути надбудова будинку?
Тип надбудови до існуючої конструкції слід вибирати на підставі аналітичної інженерної інформації про фізичний стан фундаменту і стін. Але надбудова з СІП панелей технічно підходить майже до всіх старих будинків.
У зв’язку з цією обставиною верхня прибудова на існуючому будинку може мати різний вигляд, форму і призначення:
- повноцінний поверх за розмірами нижніх несучих стін;
- прибудова більшої площі з виходом за межі старих стін;
- будівництво мансардного поверху з похилою стелею і функцією похилого даху;
- зменшений за площею СІП-панельний поверх з терасами для відпочинку під похилим навісом.

Конструювання даху
У малоповерховому будівництві переважним видом є скатний, похилий дах. Саме така форма дозволяє ефективно захищати будинок від опадів – дощу, зливи, граду, снігу.
Якщо прийнято рішення побудувати другий поверх будинку з СІП панелей, то в комплекті слід вибирати й вид даху. Особливу увагу приділяють будівельним матеріалам і технологіям. Водонепроникність покрівельного покриття – завдання першорядної важливості. Досягається герметичність за рахунок покрівельного покриття – металевої, бітумної, композитної, керамічної черепиці.
Будь-який вид покрівельного матеріалу органічно монтується на похилу поверхню з СІП-панелей, яка служить основою похилого даху. У разі складної покрівельної конструкції, на другий поверх з СІП панелей ціна матеріалу, вартість роботи будуть вищими та нераціональними, хоча краса може виявитися вирішальним фактором у виборі форми.
Мансарда з СІП панелей – особливості та переваги
Нескладно уявити навіть без розрахунків і аналізу основні переваги технології каркасного будівництва взагалі й в разі прибудови нового обсягу, зокрема. В якості додаткової житлової площі можна побудувати другий поверх з СІП панелей в повному форматі або у вигляді мансарди з похилою стелею. У цьому випадку різко скорочуються витрати на будівництво. Коли в одній конструкції поєднується дві функції – дах і стеля, то вартість будівництва знижується до мінімального і найвигіднішого рівня.
Коли планується мансарда з СІП панелей, ціна матеріалів скорочується на десятки відсотків. Остаточні розрахунки вартості можуть зробити фахівці компанії «Бауен Хаус» на підставі затвердженого сторонами проєкту. Швидкість зведення мансардного поверху становить 2-3 місяці з повним виконанням усіх робіт і здачею об’єкта замовникові по системі «під ключ».
Повна модифікація існуючих будівель
СІП-технологія допомагає архітекторам і проєктувальникам створювати нові житлові, офісні та комерційні простори при мінімальних витратах на матеріал і роботу, але з максимальним ефектом по функціональності й дизайну. При правильному підході до справи досягається відмінний результат – другий поверх з СІП-панелей і будь-яка інша надбудова, прибудова, реконструкція.
За допомогою СІП-технології «Бауен Хаус» будуємо будівлі з панелей з власного заводу і руками майстрів нашої компанії. Чи не становить складності зведення будь-якої прибудови до старого будинку з СІП-панелей – другий поверх з ОСБ, мансарда, тераса, веранда, гараж, житлові приміщення.
Як розраховується ціна на другий поверх з СІП панелей?
Будівельний процес завжди включає витрати на матеріали, транспорт, оплату праці, оренду техніки, утримання персоналу. Вартість безпосередньо залежить від проєкту.
Розрахувати ціну послуг компанії Bauen Haus можливо тільки при наявності всіх вступних даних – відстань до об’єкта, кількості матеріалів та іншого. На підставі технічної інформації, вимог і побажань замовника, інженери розробляють будівельний проєкт. Розраховують обсяги матеріалів і робіт, калькуляцію витрат.
Для зручності замовників на сайті показані приклади, як побудувати другий поверх на старому будинку і фото подібних проєктів. Ознайомтеся зі зразками, виберіть вподобану модель прибудови, замовте розробку проєкту і будівництва за адекватними цінами, в оптимальні терміни та з високою якістю.

У вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

Мы внедряем на рынке Украины самые современные канадские и европейские технологии строительства энергоэффективных домов с применением СИП панелей. Совместно со шведскими специалистами разработана технология строительства каркасных СИП домов с нулевым потреблением энергии - ZERO ENERGYTM.
