Звертайтеся за консультаціями та розрахунком вартості до професіоналів надійної будівельної компанії Bauen Haus — і не витрачайте свій час на міфи та недоведені чутки!
Бауен Хаус » Статті про будівництво будинків з СІП панелей » СІП технологія
SIP технологія будівництва – міфи і факти
Будівельна сфера працює успішно, якщо застосовує нові технології і матеріали. Понад 50 років відомий канадський метод будівництва з СІП-панелей невисоких будівель для проживання, роботи, комерції. На території України SIP-технологія ще не стала переважним трендом на відміну від Північної Америки, де близько 80% малоповерхової нерухомості ведеться із застосуванням сендвіч-панелей.
Каркасні конструкції мають ряд переваг, в порівнянні з традиційними видами будівель з важких будівельних матеріалів – цегли, бетону, газоблоку, колод. Але поряд з фактами про можливості СІП-технології поширені недостовірні і навіть помилкові уявлення в масовій свідомості потенційних замовників.
Народна творчість у сфері інформації проявляється в творі міфів на будь-які теми. Люди схильні придумувати уявну реальність в області політики, історії, ідеології, технології. Будівельну сферу міфотворчість теж не обійшло стороною.

Відсутність, недоступність знань стимулюють появу фантазій, в яких викривляється об’єктивна інформація, формуються стійкі міфи. Вони передаються між людьми методом сарафанного радіо. Якщо в Стародавній Греції міфи були присвячені богам і героям, то в сучасному житті складаються небилиці навіть про будівельні матеріали.
Під увагу міфотворців потрапила і технологія будівництва будинку з СІП-панелей за канадським принципом. Оскільки приклади легких каркасних будівель зустрічаються, в основному, у великих містах і приміській зоні, де багато обізнаних замовників, то там вже склалося позитивне ставлення до незвичного будівельного матеріалу-панелей з ОСП плит і пінополістиролу.
У малих містах і селах мало зразків каркасних будівель, а технологія будівництва з СІП-панелей майже невідома. У зв’язку з цим поширюються фантазії з придуманими властивостями матеріалу, яких у нього немає.
Основні міфи про технології SIP-панелей
Список придуманих “фактів” про канадську технологію будівництва:
- СІП-панелі виготовляють з токсичної сировини. До складу будівельної панелі входить три елементи – дві зовнішніх OSB-плити та блок пінополістиролу. За поданням деяких “знавців” орієнтовано-стружкові панелі надзвичайно небезпечні для здоров’я людини тим, що містять неймовірну кількість шкідливих синтетичних смол. Дійсно, тріска склеюється між собою до стану монолітної структури за допомогою смоли, але відсоток її обсягу мізерно малий в порівнянні з масою плити, а сама смола тільки при гарячому виробництві виділяє в атмосферу шкідливі речовини;
- пінополістирол є постійним джерелом виділення шкідливої речовини – формальдегіду. Але пінопласт, як заведено називати пінополістирольні блоки в побуті, містить тільки 2% хімічної речовини стиролу, а на 98% складається з повітряних пір. Всі дослідження показують зворотний результат-полістирол абсолютно безпечний, саме тому з нього виробляють багато видів побутових, кухонних предметів і будівельних матеріалів;
- будинки по СІП-технології, нібито миттєво запалюються і горять інтенсивніше дерева, тканин, меблів. Насправді ж при пожежі у квартирі або в приватному будинку причиною загоряння є невміле володіння джерелами вогню на зразок сірників, газових пальників, або несправність електроприладів. СІП-панель складається з деревної сировини та горить в тому ж режимі, що і будь-які дерев’яні предмети;
- думають, що миші та щури здатні “з’їсти” вдома з СІП-панелей тільки тому, що всередині кожної з них герметично упакований пінополістирольний блок. Гризуни не їдять хімічні речовини, але можуть в них влаштовувати свої нори. Важко уявити, що миша здатна перегризти тверду масу ОСП-плити, щоб влаштується на нічліг в пінопласти;
- вірять, що конструкція будинку з СІП-панелей може впасти від сильного вітру, оскільки має малу вагу. Але практика показує, що в США каркасні будинки витримують урагани та смерчі краще, ніж звичайні дерев’яні будівлі;
- люди сумніваються, що такі будинки можуть служити довго без втрати функціональності та зовнішнього вигляду. Чи не переконує досвід Північної Америки та Європи, де подібні конструкції стоять вже півстоліття і не видно перспектива мимовільного руйнування будівлі «від старості».

Основні факти про технології будівництва з СІП-панелей
Технологія виробництва заснована на застосуванні стійких і відносно довговічних матеріалів – орієнтовано-стружкової плити та пінополістирольного блоку. Плиту формують з трьох шарів хвойної стружки. Зчеплення між шарами забезпечується наявністю клейкої смоли й гарячого способу закріплення при високому тиску. В результаті впливу преса і температури з цеху виходять монолітні будівельні вироби.
Будівництво здійснюється за точним проєктом кожної деталі та конструкції в цілому. Розрахунки повинні мати міліметрову точність. Найменше розбіжність за розміром відбивається на процесі складання.
Збирають будинок швидко, оскільки на ділянку доставляються готові елементи конструкції. Майстри просто послідовно виставляють за рівнем чергову панель стіни або перекриття. На місці не потрібно підганяти деталі за розміром. Каркас з каліброваного бруса будується одночасно з монтажем стін. Одноповерховий будинок площею до 100 кв.метрів реально побудувати «під ключ» за 2-3 місяці. А складання коробки будівлі на готовому фундаменті бригада з 3 осіб збирає за 15-20 днів. Міцність будинку надають шляхом з’єднання і закріплення між собою болтами, анкерами та саморізами всіх деталей конструкції. Шви закладають будівельною піною і герметиками.
Фундамент будують з монолітного бетону у формі стрічки під всі несучі стіни або у формі суцільної плити під будинком. Популярний метод установки будівлі на палевому фундаменті. Металеві палі вкручують в ґрунт навіть без застосування техніки, а тільки зусиллям декількох рук і зі спеціальними пристосуваннями.
Вартість майбутнього будинку з СІП панелей краще прораховувати разом з професіоналом. Досить просто звернутися за консультацією.
Експлуатаційні властивості каркасного будинку за технологією СІП
Привабливість СІП-панельної технології утвердилася на Американському континенті з наступних причин:
- економічність споруди. Панелі коштують не дорожче цегли, бетону і деревини, але економія досягається внаслідок скорочення часу будівництва в рази в порівнянні з будинками з важких матеріалів. З цегли коробку бригада з трьох робітників будує мінімум 3 місяці, а каркасний будинок – за 3 тижні;
- дворазова економія витрат на обігріві будинку;
- дизайн може бути будь-якої форми та декору, як при звичайному будівництві;
- термін служби правильно зібраної конструкції обчислюється 50+ роками, що підтверджує реальний, масовий досвід;
- будинок має достатню жорсткість, міцність, стійкість, щоб витримувати багатотонний горизонтальний і вертикальний тиск.

Валентин Лимар
Генеральний директор домобудівного комбінату "Бауен Хаус". Будуємо каркасні будинки з СІП панелей за канадською технологією під ключ за 3 місяці. Відвідайте виставковий будинок-офіс в центрі Києва!
Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?
Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами та відповість на всі питання.
У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

Мы внедряем на рынке Украины самые современные канадские и европейские технологии строительства энергоэффективных домов с применением СИП панелей. Совместно со шведскими специалистами разработана технология строительства каркасных СИП домов с нулевым потреблением энергии - ZERO ENERGYTM.
БАУЕН ХАУС
Будівельна компанія Будівництво
BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
BAUEN HAUS 