ᐈ Електропроводка в СІП будинках – розведення електрики від Bauen Haus

Електропроводка в будинку із СІП панелей – як безпечно виконати?

Електрика в будинку – це складна та небезпечна система, тому прокладкою, обслуговуванням та ремонтом займаються професійно підготовлені фахівці, а не безвідповідальні любителі гострих відчуттів. Неправильно прокладені електричні кабелі можуть спричинити пожежу. Тільки сертифіковані монтажники електромереж мають право прокладати кабелі та формувати мережу.

Електричне проведення в будинку може стати причиною загоряння стін і перекриттів у таких випадках:

  • коротке замикання;
  • витік струму;
  • поява електричної дуги;
  • перевантаження мережі при одночасному включенні багатьох електроприладів із надмірною потужністю.

Каркасні будинки із СІП панелей належать до дерев’яного домобудівництва, тому електрична проводка в будинку має бути виконана згідно з нормами монтажу саме в дерев’яному будинку.

Безпечна електропроводка у СІП-будинках – це система правильно змонтованих кабелів з урахуванням вимог будівельних норм (ДБН) та Правил улаштування електроустановок (ПУЕ). У компанії Bauen Haus ми дуже серйозно ставимося до монтажу електропроводки, дотримуючись усіх норм та правил щодо ведення таких робіт.

Электропроводка в доме из СИП панелей

Способи прокладання проводки в будинку із СІП-панелей з дотриманням нормативів

У технології, нормативній базі та в практиці склалося два основні види прокладання електричних кабелів:

  • Відкрите розведення електрики в будинку із СІП-панелей або інших матеріалів;
  • Закриті методи монтажу;
  • Комбінована розводка.

Під відкритою системою кабелів та точок підключення споживачів – розеток, вмикачів та освітлювальних приладів розуміють такий спосіб формування мережі, при якому дроти знаходяться у відкритому доступі та у полі зору. Вся мережа закріплена на поверхні внутрішніх стін. Це найпростіший і недорогий спосіб. А головний недолік – зниження естетичної цінності інтер’єрного дизайну, хоча в деяких випадках навішені стінами кабелі можуть вважатися елементом стилю і декору.

Приховані системи знаходяться всередині стін та перекриттів, їх не видно зовні та вони не мають прямого доступу без демонтажу конструкції. У цьому випадку особливе значення має якість та безпека кабелів та правильність прокладки мережі. Власник нерухомості має бути впевненим, що у стінах його будинку не закладено небезпеки у вигляді короткого замикання, перегріву та займання ізоляції або іншої причини для пожежі.

Відкриті варіанти проведення

Існує чотири основні варіанти монтажу кабелів та електричних точок з прямим доступом до мережі:

  • Укладання кабелів у пластиковому коробі, закріпленому на стіні. Виготовляють подібні вироби з негорючого полімеру квадратної або прямокутної форми у розрізі. Однією стороною короб приклеюється або прикручується шурупами до поверхні в горизонтальному або вертикальному положенні. Не допускається монтувати у діагональному розміщенні. Повороти під прямим кутом закривають спеціальними деталями того ж матеріалу. Існують також пластикові заглушки на кінці. Розетки та вимикачі встановлюють прямо в коробі при збігу розмірів. Мінусом є найчастіше низька якість коробів, в яких з часом починають кришки злітати, невеликий вибір фурнітури для з’єднань і поворотів кабельного каналу. Також, відсутність естетичного вигляду, більш підходить для офісних та технічних приміщень;
Укладка кабелей в пластиковом коробе, закрепленном на стене

  • Укладання в спеціальному пластиковому плінтусі з просторою камерою для розміщення кабелів. Оскільки плінтуси виконують дизайнерську функцію гарного сполучення вертикальної стіни та підлоги, то розміщені всередині кабелі не видно і не псують вигляд приміщення. Позаяк електрична система залишається доступною. При необхідності верхня панель відносно легко відокремлюється від основи без ушкодження плінтуса;
  • Розміщення кабелів у гофрованій трубі з металу або полімеру. Подібні системи зовнішньої проводки можуть бути у нежитлових, технічних приміщеннях, наприклад, у дерев’яних сараях, у гаражах з газоблоку без штукатурки та інших господарських спорудах;
  • Класична система зовнішньої проводки для дерев’яних будівель, коли кабелі кріпляться на фігурних керамічних утримувачах, прикріплених шурупами до стіни.

Прихована проводка в будинку із СІП панелей

Закрите проведення в СІП-будинку є кращим варіантом монтажу електричних кабелів. Головна перевага на відміну від відкритих для ока та доступу систем у тому, що дроти сховані, а розетки та вимикачі втоплені у стіні та не порушують дизайнерську привабливість приміщення.

Нестача прихованих систем полягає в тому, що прокладати їх складніше, довше та дорожче. Крім того, у закритих електричних мережах зростає ризик пожежної небезпеки, оскільки візуально не помітні критичні зміни та стан кабелів. Не видно, коли від перегріву жили порушилася цілісність ізоляції, іскрить та тліє матеріал.

При правильній прокладці системи з якісних кабелів, підрозетників, розеток та вимикачів мало ймовірності, що станеться перегрів, замикання та інші прояви електричного струму.

Найнадійніший і найдорожчий спосіб – прокладання мережі в другому шарі листа з закладання штроби з кабелем гіпсовим розчином. В окремих випадках замовники готові сплатити за тришарову конструкцію оздоблювального гіпсокартону. У цьому випадку проводку розміщують у середньому шарі. Але якщо виникне необхідність заміни кабелю через якусь поломку – доведеться демонтувати гіпсокартон і псувати внутрішнє оздоблення будинку.

Також може практикуватися варіант монтажу електропроводки у спеціальних технологічних отворах СІП панелі, які виготовляються на заводі, за заздалегідь заготовленим планом монтажу електричних елементів у будинку.

Електропроводка в будинку із СІП панелей – як безпечно виконати?

Даний спосіб є найбільш правильним та зручним. Кабель розміщується в технологічних отворах у СІП панелі, в пінопласті. Кабель монтується в металевих жолобах або металевих трубках.

Розподільні коробки, розетки, вимикачі також можуть бути вмонтовані в стіну попередньо на заводі.

Комбінований метод проведення від Bauen Haus

У будинку із СІП-панелей наші майстри прокладають кабелі у гнучких металевих гофрованих трубах комбінованим методом. Попередньо дроти заводять у гофру і цілими шматками без будь-яких скручувань монтують усередині СІП панелей, каркасних стін перекриття, або гіпсокартонних листів обробки, а також під гіпсокартоном.

Всі основні електричні кабелі кріпляться по стелі або перекриттю на спеціальних негорючих кріпленнях і закриваються підвісними або гіпсокартонними стелями в момент виконання внутрішніх оздоблювальних робіт.

Електропроводка до місць розеток та вимикачів проводиться прихованим способом, методом пропалювання отворів усередині СІП панелей. Отвори в СІП-панелі для кабелів пропалюємо нагрітою кулею, а кабель пропускаємо через стіну всередині гільзи з негорючого матеріалу.

Раціональний спосіб прокладання проводів – усередині каркасних перегородок між приміщеннями. Такий спосіб вважається найбільш економічним, швидким і безпечним.

Комбинированный метод проводки от Bauen Haus

Закордонна практика – як роблять у Канаді та США

У Північній Америці СІП-панелі випускаються у готовому форматі до монтажу електричної системи. У США та Канаді прямо на заводі OSB-плит у тілі будматеріалу вирізають виїмки для кабелів, розеток, коробок, вимикачів та роблять отвори. На місці електромонтажники просто укладають дроти та деталі у призначене місце.

Але безпека там сягають не коштом заводської підготовки виробів, а застосуванням технологій захисту будівель від нещасних випадків. Основні елементи захисної системи від пожежі:

  • ефективне заземлення;
  • наявність пожежної сигналізації;
  • захисна автоматика відключення та попередження перегріву, надлишкового навантаження, появи електричної дуги;
  • автоматичне пожежогасіння при виявленні ознак задимлення та займання.

Правила та стандарти монтажу електрики в СІП будинку

Умови, правила та норми влаштування електричної системи в будинках та приміщеннях регулюються обов’язковими нормативними документами:

  • «Будівельні норми та правила» (СНіП), як перехідна регламентна база;
  • “Державні будівельні норми” (ДБН);
  • “Правила улаштування електроустановок” (ПУЕ).

Нормативна база сформована на основі наукових та технічних знань, розробок та відкриттів. Положення багаторазово перевірені та підтверджені досвідченим шляхом, у тому числі й практичним застосуванням у будівельних підприємствах.

Відхилення від нормативів не допускається, оскільки проведення в будинку з СІП панелей у некерованому застосуванні може стати причиною пожежі та ураження струмом.

Обов’язковим є встановлення в будинку кабелів правильного перерізу (розрахованого під відповідне навантаження електромережі) з подвійною ізоляцією, а також сертифікатами від виробника.

Обов’язковим є обладнання будинку спеціалізованими ПЗВ, диференціальними автоматичними вимикачами, які збережуть Вашу оселю, а можливо і Ваше життя!

Небезпека несправної електропроводки або як зробити SIP-будинок пожежобезпечним?

СІП-панель складається з пального деревного матеріалу – OSB-плити. Навіть за умови просочування деревини протипожежним складом антипіреном не можна ігнорувати безпеку під час монтажу електричної мережі.

Безпечна електрика в будинку з СІП-панелей можлива за дотримання кількох норм і правил:

  • застосування якісної кабельної продукції з вогнестійкою ізоляцією, що не підтримує горіння;
  • при монтажі не можна допускати скручування двох шматків кабелю між джерелом та споживачем. Тільки у монтажних коробках з прямим доступом можна з’єднувати дроти;
  • підрозетники мають бути виконані з негорючого матеріалу;
  • на розподільчих щитках повинні бути встановлені автоматичні запобіжники розрахункової потужності та вимикачі енергії;
  • слід використовувати кабелі потрібного перерізу для розрахованого навантаження із запасом;
  • кабель при контакті з горючими матеріалами, наприклад, з деревиною повинен по всьому колу бути покритим шаром гіпсу завтовшки не менше 10 мм;
  • крізь SIP-панельну стіну кабелі прокладають усередині гільзи з негорючого матеріалу.

Справність електропроводки залежить від професійного монтажу системи та якості матеріалів – кабелів та пластикових деталей.

А також від професіоналізму та досвідченості будівельної компанії – у цьому ви точно можете покластися на будівельно-виробничу компанію Бауен Хаус!

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами й відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер передзвонить Вам протягом 7 хвилин та відповість на запитання

Останні статті

Камін у будинку з СІП панелей та інших дерев’яних будинках

Печі, каміни, твердопаливні котли стрімко входять у вжиток простого українця. І це не данина моді, а обґрунтована потреба! Враховуючи військову обстановку в нашій країні, зріс інтерес до опалювальних систем, що не залежать від електричних мереж.

Електропроводка в будинку із СІП панелей – як безпечно виконати?

Електрика в будинку – це складна та небезпечна система, тому прокладкою, обслуговуванням та ремонтом займаються професійно підготовлені фахівці. Неправильно прокладені електричні кабелі можуть спричинити пожежу! Тільки сертифіковані монтажники електромереж мають право прокладати кабелі та формувати мережу…

Опалення каркасного будинку із СІП панелей

Види систем опалення для СІП панельного будинку СІП панельний …

Будівництво швидкозведеного та теплого житла для переселенців

У наш не простий час рішенням для багатьох постраждалих від російської агресії можуть стати модульні будинки, модульні містечка, а також багатоповерхівки з СІП панелей. Швидкість та легкість виробництва, простота складання конструкції, висока швидкість будівництва, мінімальні вимоги до площі забудови, а головний критерій – енергоефективність…

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх у коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua