Плюси і мінуси мансардного поверху: як правильно побудувати мансарду – Бауен Хаус

Плюси і мінуси мансардного поверху: як правильно побудувати мансарду

Мансардою прийнято називати надбудову над будівлею в горищному просторі під скатним дахом. Назва походить від прізвища французького архітектора Мансара, який в 17 столітті придумав збільшувати житлову площу існуючої будівлі за рахунок перепрофілювання горищ під кімнати для малозабезпечених жителів.

В історичних містах маса прикладів мансардних будівель. Архітектурний прийом збільшення житлової площі способом відмови від горища на користь квадратних метрів активно використовується в сучасному приватному будівництві і в багатоповерхових будівлях.

Особливість мансарди в тому, що будується вона під скатним дахом з однією, двома або чотирма похилими поверхнями. В цьому випадку над будинком немає холодного горища з особливою, корисною функціональністю.

На мансарду в українських реаліях існує певна мода. Багато клієнтів замовляють проєкти з житловою надбудовою. Виглядають будівлі з додатковою висотою ефектно і оригінально. А власник отримує в користування ще кілька житлових приміщень.

У сучасному розумінні будинок мансардного типу це не тільки спосіб збільшення житлової площі, але і архітектурний прийом додання естетичної привабливості будівлі.

Проект Экзот – 170 Визуализация 1

Особливості та переваги мансардного поверху в приватному будинку

Варто відзначити, що мансардний поверх має технологічні переваги і недоліки. Очевидна дизайнерська перевага перед звичайною конструкцією не скасовує деякі проблеми з будівництва та експлуатації. Мансардний будинок виглядає краще в порівнянні з будь-якою спорудою подібного типу і розміру.

Замовляючи будинок з мансардою, плюси і мінуси якого відомі, клієнт усвідомлено приймає рішення на користь будівництва додаткової площі замість горища.

Перерахуємо основні переваги мансардного простору:

 • з’являється додаткова житлова площа на існуючому фундаменті і без нового будівництва на ділянці;
 • вага мансардного поверху трохи більше горища, замість якого вона побудована і набагато легша повноцінного поверху;
 • вартість 1 кв. м. може виявитися менше, ніж у звичайної конструкції;
 • побудувати можна без застосування важкої техніки і всередині готової кроквяної системи;
 • при недостатньому інвестуванні тимчасово можна відкласти роботи по обробці та облаштуванні мансарди;
 • мансардні вікна на похилій покрівлі виглядають привабливо, романтично і навіть загадково;
 • через скло в даху видно зірки, а вдень в приміщення потрапляє набагато більше світла;
 • дизайн внутрішнього мансардного простору з похилою стелею може бути цікавішим, оригінальнішим, ефектнішим, ніж в звичайних кімнатах;
 • зовнішній вигляд мансардного поверху привертає увагу, якщо архітектору вдалося використовувати просторові переваги обсягу для посилення естетичного ефекту.

Види мансард в будинках з СІП і їх планування

За видами мансарди класифікуються в залежності від типу даху, під якою будуть будуватися житлові приміщення. У практиці зведення приватних будинків використовуються три основні варіанти конструкції:

 • односхилі дахи з гострим кутом між несучою стіною і похилою покрівлею;
 • двосхилі дахи, що складаються з двох похилих поверхонь в протилежному розміщенні. В цьому випадку над несучими стінами поверху будуються паралельні фронтони з важких матеріалів, наприклад, з цегли, або з легких матеріалів, наприклад, з СІП-панелей або навіть панорамні, скляні стіни;
 • дахи з чотирма скатами, які мають назву вальмовой конструкції. В цьому випадку зовні видно тільки чотиристороння похила покрівля, а природне світло потрапляє в приміщення тільки через мансардні вікна.
Плюсы и минусы мансардного этажа: как правильно построить мансарду Фото 1

Замовники вибирають для своїх будинків типи мансард в залежності від естетичних переваг. Для мансарди краще підходить ламаний дах. В цьому випадку верхня частина має невеликий кут нахилу – 20-40 градусів, а нижня частина примикає до мауерлату під великим кутом в 70-80 градусів.

Дизайн даху будинку з мансардою: особливості конструкцій

Архітектори і проєктувальники при створенні типового або індивідуального проєкту орієнтуються на стильові і модні тенденції. Оскільки в тренді будівельної моди дах будинку з мансардою, то замовнику пропонується цілий каталог подібних споруд з різними типами покрівлі.

Найбільш поширений варіант архітектури – мансардний поверх, дах якого сформований двома скатами. В цьому випадку в трикутних фронтонах встановлюють вікна, споруджують балкони, монтують скляні стінки або просто декорують суцільну вертикальну поверхню художніми прийомами.

Багато замовників хочуть мати скління в похилій покрівлі. Вартість таких вікон в рази вище в порівнянні зі звичайними склопакетами, оскільки механізми відкривання, фіксації і герметичність – складніші, ніж у вертикальних виробах.

Плюсы и минусы мансардного этажа: как правильно построить мансарду Фото 3

Особливість мансардної конструкції в тому, що стеля може бути тільки похилою, а одна зі стін нижче всіх інших. Мансарди класифікуються в залежності від параметрів пристінка:

 • висота в районі 80 сантиметрів. У цьому випадку значна частина площі горищного простору залишається марною для застосування;
 • мансардна стіна від 80 до 150 сантиметрів вважається класичною. При таких розмірах можна використовувати за призначенням більшу частину площі;
 • а при висоті стіни від 150 см мансарда перетворюється в повноцінний поверх.

Дизайнери люблять використовувати відкриті крокви для формування внутрішнього вигляду приміщень. Але всередині мансарди можна створити інтер’єр в будь-якому стилі, який поєднується з похилою стелею. Навряд чи варто влаштовувати на мансарді класичний дизайн в стилі ренесансу, бароко або з якимись декоративними давньогрецькими колонами.

Оформлення кімнат вибирають серед таких варіантів:

 • мінімалізм;
 • конструктивізм;
 • хай-тек;
 • лофт.

У моді народна українська, французька, скандинавська тематики для дизайну житлового горища. 

Як будувати мансардний поверх

У типовому або індивідуальному проєкті будинку з СІП викладені положення, як побудувати мансардний будинок правильно, недорого і на довгі роки. Залишається тільки застосувати вказівки на конкретному об’єкті.

Плюси і мінуси мансардного поверху: як правильно побудувати мансарду

Процес зведення житлового мансардного простору за каркасною технологією зводиться до таких заходів:

 • змонтовану кроквяну систему слід підготувати до будівництва житлових приміщень – очистити площу від будівельного сміття, обробити деревину антисептиками;
 • обшивають внутрішні поверхні покрівлі плівками і мембранами;
 • набивають дерев’яну обрешітку;
 • зверху укладають шари паро- і теплоізоляції;
 • будівництво стін і опор під похилою поверхнею даху;
 • монтаж внутрішньої теплоізоляції всіх вертикальних і похилих поверхонь;
 • укладання звукоізоляції підлоги;
 • оздоблення стін і стелі різними способами, в тому числі обшивкою з гіпсокартону, блок-хауса, вагонки;
 • настил підлоги;
 • декорування приміщень.

Мінуси мансардного поверху

При наявності багатьох очевидних переваг мансарди мають ряд істотних недоліків, які варто враховувати замовнику проєкту та будівництва. Частина особливостей можуть виявитися критично неприйнятними для прийняття позитивного рішення.

Основні мінуси житлової мансарди:

 • ускладнене і більш дороге будівництво кроквяного каркаса;
 • посилена теплоізоляція за рахунок застосування більшої кількості утеплювача;
 • подорожчання в облаштуванні природного освітлення, оскільки мансардні вікна коштують набагато дорожче звичайних склопакетів, а монтаж передбачає посилену герметизацію стиків;
 • підвищені втрати тепла через покрівлю (в разі кроквяної даху);
 • ускладнення очищення даху від снігу;
 • неможливість мати навісні меблі на другому мансардному поверсі;
 • психологічний дискомфорт від похилої стелі. Деяким людям протипоказано проживати в постійній напрузі від нависаючого над головою даху.

Не всі будівельні бригади знають, як правильно побудувати мансарду, щоб забезпечити її функціональність, безпеку і економічність. Наші професійні робітники з великим досвідом будівництва будинків за канадською технологією будь-якої форми і будови під чуйним контролем інженерів і архітекторів компанії Bauen Haus точно зможуть побудувати мансардний будинок правильно!

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search. Please try a different search.

Переваги мансардних будинків від Bauen Haus

Наша компанія будує житлові, офісні та комерційні малоповерхові будівлі з СІП-панелей власного виробництва. Особливість таких будівель в ефективному енергоощадженні, високій швидкості зведення, низькій ціні і привабливому дизайні.

Переваги каркасних будинків з легкого, “теплого” матеріалу полягають не тільки в економії фінансових коштів, але також в різноманітності форм і видів архітектурного образу.

Наші клієнти замовляють, а ми будуємо будинки в один-два поверхи. У пріоритеті у багатьох замовників мансарда. Як побудувати її в СІП-панельному будинку, – знають наші бригади майстрів.

До послуг клієнтів – професійні архітектори, проєктувальники, інженери, монтажники та обробники, які знають свою справу і готові виконати чергове замовлення.

Гарантуємо замовникам наступні умови:

 • висока якість матеріалів і робіт;
 • своєчасне виконання замовлення;
 • довговічність конструкції;
 • естетичну привабливість будівлі.

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами й відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер зв'яжеться з Вами протягом 7 хвилин і відповість на питання

Останні статті

Будинок з СІП панелей взимку – зимове будівництво канадських будинків

Чи є переваги будівництва СІП-будинків взимку? Чому зимове будівництво дешевше і що впливає на це здешевлення? Особливості фундаментів при постійних морозах, і чому взимку будівництво канадських будинків називають”чистим”? Відповіді на ці та інші питання в нашій новій статті…

Плюси і мінуси мансардного поверху: як правильно побудувати мансарду

На мансарду в українських реаліях існує певна мода. Багато клієнтів замовляють проєкти з житловою надбудовою. Виглядають будівлі з додатковою висотою ефектно і оригінально. А власник отримує в користування ще кілька житлових приміщень…

Покрівельні покриття для СІП панельного даху

Розгляньмо основні варіанти покриттів СІП панельного даху, вони бувають декількох видів: М’які й жорсткі; Рулонні та штучні; Плоскі та профільні. Деякі з них більш підходять для заміських дач, котеджів, інші – для господарських будівель…

Будинок з СІП в стилі фахверк: плюси і мінуси технології

Сьогодні фахверк це не просто історія, але сучасність. Включаючи 19 століття, подібні будинки будувалися масово, тому в багатьох європейських містах збереглися окремі зразки та цілі квартали. Метод не забутий. Більш того, – спостерігається мода на фахверкову архітектуру в приватному будівництві в наші дні…

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях! Задавайте їх в коментарях! Задавайте їх в коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua