Плюси та мінуси будинків з СІП панелей – Бауен Хаус

Плюси та мінуси будинків з СІП панелей

Плюси та мінуси будинків з СІП панелей — ця тема розбурхує будівельний світ, викликаючи неоднозначні твердження і велику кількість міфів. Технологія SIP панелі стала буквальним проривом. Спростовуючи всі звичні стандартні норми, канадська технологія обіцяє значні переваги:
 • швидко;
 • міцно і надійно;
 • екологічно;
 • економно.

Чи так це насправді? Будинок з СIП панелей за або проти? — Спробуємо розібратися.

Дома из СИП панелей в Одессе - проект 1

Що таке технологія SIP?

Технологія SIP існує вже понад 50 років. Найбільш прижилася і вдосконалилася в Канаді, внаслідок чого отримала назву канадської технології. За час використання, будинки за канадською технологією стали неймовірно популярні серед котеджного будівництва в США і Європі.

В основі технології мультифункціональний матеріал, створений штучним шляхом – СІП панелі. Структурно – це плити, створені за прикладом сендвіча. Зовнішні сторони закриті листами зі спресованої за особливою технологією деревини, а в середині прошарок з пінополістиролу. Пінополістирол використовується як універсальний утеплювач з високими енергоефективними властивостями.

Нове завжди лякає і породжує чутки. За час існування технологія не тільки просунулася, але і встигла обрости небилицями. СІП панелі звинувачують в ненатуральності, горючості та нестабільності. Будинки з СІП панелей називають “іграшковими”.

Проте, матеріал набирає все більшої популярності і отримує вдячні відгуки власників будинків. Так все-таки, будинок з СIП панелей за або проти?

Щоб відповісти на це питання, потрібно звернути увагу на плюси та мінуси будинків з СIП панелей.

Будинок з СIП панелей – основні переваги та недоліки

Розглядаючи плюси і мінуси будинків з СІП панелей, потрібно розуміти, що, як і будь-який матеріал, “сендвіч” плити мають свої особливості. До них потрібно ставитися уважно, але не варто з ходу перетворювати їх в недоліки.

Переваги СІП-будинку дуже функціональні:

 • Висока енергоефективність (будинок володіє термо-ефектом, утримуючи тепло в холодну пору і зберігаючи прохолоду в спеку)
 • Доступність і простота у використанні – СІП панелі лояльний матеріал по ціновій політиці, мають малу вагу і не вимагають витратних навичок при будівництві;
 • Стійкість до вологи й цвілі – будувати з СІП панелей можна незалежно від пори року і погодних умов;
 • Швидкість – будинок можна зібрати за типом конструктора за кілька тижнів;
 • Довговічність – будинок з СIП панелей служить багато років, не вимагаючи реставрацій і частих ремонтів.
Каркасні будинки під ключ від Бауен Хаус

Якщо говорити про недоліки або особливості будинку з СIП панелей, то до них можна віднести:

 • Потреба у вентиляції — однак, варто зауважити, що будь-яке житло потребує циркуляції свіжого повітря і функція вентиляції базова для будь-якого виду будівництва;
 • Потреба в чіткій підгонці стиків СІП панелей – ця особливість залежить від професіоналізму. Хоч будівництво з СIП плит і не вимагає завищених навичок, краще довірити збірку будинку професіоналам;
 • Підробки матеріалу — новий і функціональний матеріал завжди породжує створення підробок і реплік. У гонитві за дешевизною можна нарватися на підроблені СІП панелі низької якості, які виготовили з недотриманням технологій. Ось з ними якраз і пов’язані основні скарги. Довіряйте перевіреним, надійним компаніям.

Будинок з СІП панелей багато в чому залежить від проведеної збірки. Правильно побудований будинок не викликає ніяких проблем і не потребує додаткового зміцнення. СІП панелі міцні й стабільні, але невмілими руками, як відомо, можна зіпсувати навіть ідеальний матеріал.

Читайте також: 11 переваг і 3 недоліки незнімної опалубки

Найбільш спірні питання щодо канадського будинку з СІП панелей

Питання, які породжують найбільшу кількість чуток щодо будинків з СІП панелей:

 • Горючість. СІП панелі дійсно горять. Але перевершують дерево в кілька разів по стійкості. Звичайно, стійкість не можна порівняти з бетоном, але з огляду на те, що загоряння починається, як правило, зсередини і набирає температуру коштом внутрішнього наповнення — звинувачення недоречне;
 • Пошкодження гризунами. Мета гризуна — це людина і їстівні припаси. ОСБ плита досить тверда і міцна для зубів гризуна, а пінополістирол не представляє ніякого комфорту для проживання. Домашній гризун не стане їсти утеплювач і будувати в ньому гнізда;
 • Токсичність – оригінальні СІП панелі абсолютно екологічні. Вони сертифіковані “зеленим” стандартом будівництва і не виділяють небезпечних речовин;
 • Довговічність – як уже згадувалося, при будівництві важливо врахувати необхідні норми. Будинок, побудований з оригінального матеріалу з дотриманням технології, прослужить довгі роки.

Будинок з СІП панелей – сучасне житло, побудоване за технологіями майбутнього. Основний фактор – правильно вибрати фахівців і матеріал.

Наші професіонали дадуть відповідь на будь-яке Ваше запитання і допоможуть зробити вибір. Нам є що розповісти й представити Вашій увазі.

Будь-які міфи руйнуються, якщо їх вивчити. Якщо ви мрієте про канадський будинок – саме час стати його власником!

Бажаєте дізнатися більше про особливості СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами та відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер зв'яжеться з Вами протягом 7 хвилин і відповість на питання

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua