Композитна арматура для фундаменту – чи підходить? | Бауен Хаус

Композитна арматура для фундаменту – чи підходить?

Під словом “арматура” в будівництві розуміють армувальні стрижні для зміцнення бетону, кладки, цементної стяжки. Традиційний спосіб виробництва заснований на застосуванні сталі. Саме металева арматура використовується у зведенні масштабних об’єктів. Монолітний бетонний фундамент зазвичай заливають в арматурний каркас, грати, сітку зі сталі.

Метал належить до дорогих матеріалів, тому пошуки замінників йдуть давно і дають успішні результати. У багатьох будівельних проєктах доцільно і можливо за технічними умовами застосовувати альтернативні елементи конструкції. У будівельній сфері відома композитна арматура, як можливий варіант армування.

Композитная арматура для фундамента – подходит ли Фото 2

Що таке композитна арматура?

За формою і розмірами неметалеві стрижні нагадують сталеву ребристу арматуру. Але сировиною для виготовлення є такі матеріали:

 • Скло;
 • Натуральний камінь базальт;
 • Вуглець;
 • Полімери.

При розгляді виробів здається, що в руках кольорова пластикова арматура з напівпрозорою масою. Сумніви щодо міцності й надійності подібного матеріалу для армування бетону або цегляної кладки існують у багатьох представників будівельної професії. Але є наука – матеріалознавство, яка вивчає властивості матеріалів для промисловості та будівництва. Дослідження дають об’єктивну картину та рекомендації щодо використання.

Основні характеристики композитної арматури:

 • Міцність виробів вище сталевих прутів;
 • Матеріал не схильний до корозії, як метал. Водна і кислотна середовища не є небезпечними для склопластикової арматури в фундаменті;
 • Низька теплопровідність;
 • Мала вага;
 • Зручна транспортабельність в бухтах або у форматі порізаного прута довжиною до 12 метрів;
 • Єдиний з бетонною масою коефіцієнт температурного розширення;
 • Низька теплостійкість. Матеріал плавиться при відносно низьких температурах навколишнього середовища вище 160 градусів, що теоретично може стати причиною швидкого руйнування перекриттів під час пожежі. Але фундаменти не схильні до вогню, тому в глибині ґрунту ніякого горіння не повинно бути в принципі;
 • Крихкість при зламі та розтягуванні;
 • Недостатня жорсткість для влаштування фундаментів важких споруд.
Композитна арматура для фундаменту – чи підходить Фото 1

Виробництво композитної арматури – її склад і вага

Виготовляють арматуру з волокон, відлитих зі скла або з розплавленої кам’яної маси. Стрижні можуть бути гладкими та рифленими. Для будівельних робіт потрібна ребриста склоарматура, щоб забезпечувалося зчеплення з бетоном або кладкою.

Волокна скручують в джгут і заливають швидкотвердіючої полімерною масою. Виходить монолітна структура з ребрами для зчеплення з цементними та іншими складами.

Вироби зі скляних або базальтових волокон в полімерній оболонці мають питому вагу в кілька разів нижче сталевої арматури.

Армування фундаменту склопластиковою арматурою

Будівництво бетонного монолітного фундаменту ведуть на підставі проєктів і розрахунків. Навіть незначні відхилення від норми можуть стати серйозною проблемою для цілісності та стійкості будівельної конструкції.

Мають значення: заглибленість фундаменту, марка бетонної суміші, технологія заливки та матеріали для виготовлення. Для важких будівель і споруд будують глибокий бетонний моноліт у вигляді плити або стрічки під несучими стінами.

Для легких будівель з сендвіч-панелей не потрібен масивний і надміцний фундамент. Навантаження СІП-панельної конструкції настільки мала, що досить мати пальове поле або неглибокий бетонний моноліт. У разі заливки фундаменту з бетонної суміші може бути використана арматура для фундаменту зі скловолокна замість сталевого прута.

Жорсткості, пружності й міцності достатньо, щоб тримати в монолітному стані бетонне тіло.

Композитная арматура для фундамента – подходит ли Фото 3

В'язка пластикової арматури

Армуючі стрижні зі сталі й композитного матеріалу в’яжуть однаковим способом. Можна формувати грати або сітку чисто ручним способом зв’язування вузла з пластикової стрічки або допомогою в’язального пристосування для прискорення процесу закручування і полегшення праці.

Яка арматура краще – композитна або металева

Немає однозначної відповіді на це питання. Рішення залежить від декількох факторів – це тип і розміри майбутньої будови. Для легких конструкцій, до яких відносяться всі види каркасних будинків можна використовувати арматуру зі скловолокна з діаметром 6-8 міліметрів. Міцності композитної арматурної решітки вистачить для стійкості легкої будівлі на весь період експлуатації.

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами та відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер зв'яжеться з Вами протягом 7 хвилин і відповість на питання

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua