Камін у будинку з СІП панелей та інших дерев'яних будинках від Bauen Haus

Камін у будинку з СІП панелей та інших дерев'яних будинках

Камін у будинку це незамінний і ні з чим незрівнянний елемент затишку, який зможе подарувати власнику величезну кількість позитивних емоцій.

Печі, каміни, твердопаливні котли стрімко входять у вжиток простого українця. І це не данина моді, а обґрунтована потреба! Враховуючи військову обстановку в нашій країні, зріс інтерес до опалювальних систем, що не залежать від електричних мереж.

Камін у приватному дерев'яному будинку: плюси та мінуси

Що може бути кращим за живий вогонь? Він заспокоює, лікує, зігріває, дає надію. Але це ще не все! Якщо цей вогонь помістити в камін, то він виконуватиме функцію системи опалення у всьому будинку!

Правильно встановлений камін є непоганою альтернативою та доповненням до системи вентиляції. У дерев’яному будинку завжди буде сухо і безпечно.

З погляду інтер’єру, то камін, виконаний у різних стилях, може створити атмосферу загальної задуманої композиції.

Під час встановлення камінів передбачено: місце для зберігання дров, закладку та чищення.

На сьогодні, не враховуючи альтернативних джерел енергії, це найекологічніший метод обігріву житлових приміщень.

Все перераховане відноситься, висловлюючись математичною мовою, до плюсів камінів. Але вони мають і зворотний бік.

Камін на твердому паливі може бути збудований у місцях, де пред’являються особливі вимоги до приміщення. Не можна забувати і про фундамент. Бажано, щоб він споруджувався одночасно зі зведенням дерев’яного будинку. В іншому випадку кладка каміна може зайняти більш тривалий час, ніж було заявлено.

Якщо метраж житлового приміщення має збільшені розміри або поверховість, то використовувати камін як єдине джерело тепла неефективно! Складнощі у регулюванні подачі тепла, а закупівля дров потребує періодичності.

Каміни в СІП будинку нашого виробництва – це безпечно!

Якщо ви прийняли рішення побудувати камін, слід розуміти, що ви матимете справу з відкритим вогнем. І тут немає різниці: це дров’яна піч чи щось інше. Суть справи не змінює. Безпека понад усе!

Досить часто можна почути хибну думку, що камін у дерев’яному СІП панельному будинку це небезпечно. Чому? Тому що будинки збудовані за канадською технологією із застосуванням СІП панелі, звичайно, вважаються дерев’яними будинками, а вогонь заведено вважати прямою загрозою.

При правильній установці каміна ніяких небезпек не буває – заходи пожежної безпеки, які ми застосовуємо, роблять наші будинки з каміном абсолютно безпечними. Тільки особиста неуважність та безтурботність!

Як правильно зробити камін у дерев'яному будинку

Зробити та встановити камін у СІП панельному будинку справа вельми не проста. Дотримуватися технології та дотримуватися правил монтажу – це дві основні вимоги, на які потрібно звернути особливу увагу.

Оскільки самостійно це питання не вирішити, краще та доцільніше звернутися за допомогою до фахівців. Для того, щоб мати уявлення про встановлення каміна в дерев’яному будинку до вашої уваги невеликий, ознайомлювальний фрагмент.

Камін має три основні складові: портал, топка і димохід. З цього випливає, що перш ніж розпочинати встановлення, потрібно скласти проєкт для кожного елемента окремо.

Камин в доме из СИП панелей и других деревянных домах – Фото 1

Фахівці компанії рекомендують вносити проєктування каміна на початковому етапі будівництва. Це вже гарантія того, що будівельні норми не будуть порушені, а якість установки ніяк не вплине на міцність усієї житлової споруди. Коли проєкт узгоджений та затверджений, можна розпочинати встановлення опалювальної системи.

Щодо порталу, то матеріал, з якого він виготовляється, повинен бути натурально природним, наприклад – мармур. Це екологічно безпечно та довговічно.

Захисний екран оберігає приміщення від можливої пожежі. Між каміном та СІП панельною стіною повинна бути виконана конструкція, що складається з кількох негорючих матеріалів. Найчастіше застосовують кілька листів вогнетривкого гіпсокартону, цементно-стружкової плити або магнезитові листи. Вони захистять внутрішній теплоізолятор від нагрівання.

І завершальною складовою каміна є топка. Вона може бути закритого чи відкритого типу. В наш час найчастіше використовується закритий тип, оскільки це є пожежобезпечним. Що стосується матеріалу, з якого виготовляється топка – чавун. Це завжди міцність, легкість, надійність та максимальна тепловіддача.

Для видалення продуктів згоряння існує димохід.

Камин в доме из СИП панелей и других деревянных домах – Фото 6

Кожному методу установки відповідає вид та тип каміна:

  • Закритий тип або вбудований;
  • Напіввідкритий. Цей тип вимагає встановлення, кутових топок.
  • Відкриті або вертикально стоячі.

Після завершення робіт із встановлення каміна потрібно перевірити його: міцність, наявність щілин, тріщин та усунути дефекти інших елементів.

Завершальним етапом буде: збирання сміття, косметична правка, здавання в експлуатацію.

Правильний монтаж димоходу

Для того, щоб піч-камін працював ефективно, з максимальною віддачею, потрібно правильно розрахувати й встановити систему димовідведення.

Димохід з цегли повинен мати стінки завтовшки 250 мм. Не бажано, щоб цегляна поверхня стикалася з дерев’яною. Для цього їх відокремлюють термоізоляційним матеріалом.

Якщо димохід виготовлений зі сталі, то для безпеки виготовляють панелі, за принципом бутерброду, де захисним шаром є базальтова вата та термостійка сталева пластина.

Паливні канали каміна у дерев’яному будинку, які проходять через перекриття та покрівлю оснащують захисними перехідниками.

При будівництві прохідного каналу для димовідведення, через покрівельні та міжповерхові перекриття потрібно враховувати сезонне усадження деревини. Для цього застосовують рухомі захисні екрани, які у своїй конструкції передбачають переміщення їх димарем під час деформації розмірів житлової конструкції.

Піч камін в інтер'єрі дерев'яного будинку

Для того, щоб «вписати» камін в інтер’єр будинку ми використовуємо різні оздоблювальні матеріали, це може бути: камінь, вогнетривка цегла, керамічна плитка, спеціально оброблене дерево, мармур, вапняк, черепашник.

Приступаючи до обробки, потрібно враховувати стиль приміщення, в якому буде встановлений камін. Якщо оздоблювальний матеріал обраний правильно, він відповідатиме задуманому образу всього житлового простору.

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами й відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер передзвонить Вам протягом 7 хвилин та відповість на запитання

Останні статті

Баня із СІП панелей під ключ

Лазня із СІП панелей – це поєднання сучасних технологій та традиційної української культури, що забезпечує енергоефективність та надійність. Правильний вибір матеріалів має ключове значення для якості та терміну придатності будівлі, і СІП панелі стають ідеальним рішенням, забезпечуючи стійкість, енергоощадження та безпеку у лазні…

Камін у будинку з СІП панелей та інших дерев’яних будинках

Печі, каміни, твердопаливні котли стрімко входять у вжиток простого українця. І це не данина моді, а обґрунтована потреба! Враховуючи військову обстановку в нашій країні, зріс інтерес до опалювальних систем, що не залежать від електричних мереж.

Електропроводка в будинку із СІП панелей – як безпечно виконати?

Електрика в будинку – це складна та небезпечна система, тому прокладкою, обслуговуванням та ремонтом займаються професійно підготовлені фахівці. Неправильно прокладені електричні кабелі можуть спричинити пожежу…

Опалення каркасного будинку із СІП панелей

Види систем опалення для СІП панельного будинку СІП панельний …

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх у коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua