Фахверковий будинок з СІП: будівництво каркасних будинків фахверк від Бауен Хаус

Будинок з СІП в стилі фахверк: плюси і мінуси технології

Європейська архітектурна традиція крім чудових історичних споруд готики і бароко має ще одне досягнення – будинки в стилі фахверк на дерев’яному каркасі. Технологія будівництва малоповерхових каркасних будівель сформувалася на території Німеччини в 14-15 століттях і поширилася по всій Центральній і Північній Європі.

Сьогодні фахверк це не просто історія, але сучасність. Включаючи 19 століття, подібні будинки будувалися масово, тому в багатьох європейських містах збереглися окремі зразки та цілі квартали. Метод не забутий. Більш того, – спостерігається мода на фахверкову архітектуру в приватному будівництві.

Відрізнити дизайн від інших малоповерхових споруд можна навіть без уявлення про те, що фахверковий будинок це старовинна технологія, а не просто миттєва фантазія архітектора.

Дом из СИП в стиле фахверк: плюсы и минусы технологии Фото 2

Особливості: переваги і недоліки

Відмітна візуальна особливість полягає в тому, що всі несучі елементи дерев’яного каркаса у вигляді прямокутних балок виставлені напоказ, а не заховані під обшивкою або оздобленням. Зовні видно, як побудований скелет будинку, з яких вертикальних, горизонтальних і похилих балок зібраний каркас. Німецькою мовою фахверк і означає поняття конструкції, каркаса.  

При сучасному будівництві технологія фахверк відрізняється від старовинних прийомів. Застосовуються традиційні матеріали з більшою глибиною обробки, нова продукція і способи зведення.

Фахверк має не тільки привабливі переваги, але і недоліки. Основні характеристики сучасного методу:

 • каркас будують з деревини. Застосовують підготовлену цільну балку в висушеному стані або клеєний брус. Перевагу віддають склеєному з окремих дерев’яних елементів виробу, оскільки в такому варіанті деревина краще переносить кліматичні умови;
 • заповнюють проміжки цеглою, каменем, деревом, сендвіч панелями. За старих часів для формування стіни використовували саман, глину;
 • мала вага споруди, тому не потрібен масивний фундамент з бетону. Усадка – в мінімальних параметрах;
 • стійкість до деформацій від вологості, морозу;
 • швидкість будівництва;
 • можливість спорудження каркаса будь-якої конфігурації і складності;
 • архітектурна привабливість і естетична виразність;
 • невисока вартість фахверкового будинку, якщо застосовуються економічні заповнювачі стін на зразок СІП-панелей;
 • висока складність робіт по монтажу дерев’яного каркаса. Теслі повинні мати професійну підготовку і досвід, щоб правильно зібрати каркасну конструкцію;
 • відкрита деревина під впливом атмосфери підлягає регулярному обслуговуванню на зразок обробки речовинами від комах, від загоряння, від вологості, від ультрафіолетових променів. Балки потрібно чистити, ґрунтувати, фарбувати, покривати захисним лаком.  

Будівництво

Будують каркасний будинок фахверк у два основних етапи – спочатку повністю збирають дерев’яний каркас в один або два поверхи зі кроквяної двосхилою системою, а потім – заповнюють стіни будівельним матеріалом.

Фундамент може бути у формі монолітної бетонної плити, стрічкової конструкції або навіть пальовим полем з ростверками. Масивна горизонтальна обв’язка з деревини стає основою каркаса. На ній будують всю балочну конструкцію.

Модним вважається спосіб формування внутрішнього простору без горища і горизонтальної стелі. Дерев’яні елементи кроквяної системи залишають видимими. У такому дизайні інтер’єри виглядають, як середньовічні замкові зали.

При наявності якісних матеріалів і красивого архітектурного образу можна побудувати фахверковий будинок вищої категорії якості, економічності, привабливості.

Проєкти будівель

Важливо розуміти, що стиль будинку фахверк – це просто наявність видимих балок каркаса. А форму будівлям можна надавати абсолютно різну. Тут важливо знайти пророблений архітектурно-будівельний проєкт.

Найпоширеніший варіант планування – одноповерховий будинок в стилі фахверк з двосхилим невисоким дахом. Такий об’єкт обходиться замовнику відносно дешево.

У каталогах архітектурних зразків зустрічаються моделі без похилої покрівлі. Замовників цікавить фахверк з плоским дахом, як один з варіантів дизайну, хоча перевагу віддають традиційній формі з дахом у два скати.

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Вартість майбутнього будинку з СІП панелей краще прораховувати разом з професіоналом. Досить просто звернутися за консультацією.

Фахверк з СІП-панелей

Глиняні будинки з видимим дерев’яним каркасом будували в минулі століття, а сучасні фахверкові будинки зводять з технологічних матеріалів із заданими властивостями.

У зв’язку з розвитком будівельної галузі все більше замовників звертають увагу на легкі, теплі, енергоефективні каркасні будівлі за канадською технологією. Можна побудувати фахверк з СІП панелей, щоб на обігріві будинку економити гроші.

Є два варіанти СІП-панельної конструкції в стилі фахверк:

 • власне в якості заповнювача стін побудованого з балок каркаса використовують СІП-панелі;
 • візуально імітують на готовій СІП-панельній стіні наявність балок, як у фахверку.

В обох випадках дотримується стилістика старовинного методу Центральної та Північної Європи.

Переваги СІП-панельного фахверка:

 • легка вага конструкції без необхідності в масивному фундаменті;
 • герметичність будівлі з підтриманням внутрішньої температури повітря;
 • швидкість зведення;
 • економічне використання;
 • стійкість споруди;
 • жорсткість і міцність конструкції.

Бажаєте дізнатися більше про будівництво СІП будинків?

Тоді заповніть форму і наш фахівець зв’яжеться з Вами й відповість на всі питання.

Замовте безкоштовну консультацію

Менеджер зв'яжеться з Вами протягом 7 хвилин і відповість на питання

У Вас є питання щодо будівництва будинків за канадською технологією? Задавайте їх в коментарях!

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua