ᐈ Будівництво будинків з ОСБ панелей Ціна під ключ

Будівництво будинків з ОСБ панелей в Україні

Будинок з OSB плит

Каркасні будинки з ОСП-панелей будують в Північній Америці та Європі вже понад 40 років. Плити були винайдені в середині сімдесятих років в Канаді, звідси й назва – канадські будинки з OSB. В Україну технологія будівництва прийшла відносно недавно, у 2000х роках, але вже відома будівельникам і замовникам як економічний, швидкий і надійний спосіб зведення будівель.

будинок з осб плити

Орієнтовано-стружкові плити, з яких споруджують стіни, покрівлю, підлоги, опалубку для бетонних робіт, виробляють з натуральної деревини, тому матеріал володіє всіма властивостями будівельного лісу. А по надійності може позмагатися тільки з фанерою, причому, вигравши за ціною з великим відривом.

Житловий будинок з ОСП-панелей або канадський будинок, можна зібрати всього за кілька тижнів невеликою бригадою будівельників з 3-4 осіб. Абсолютно не застосовуючи важку будівельну техніку. Багаторазове скорочення робочого часу на зведення коробки будинку в порівнянні з традиційними будівельними матеріалами – цеглою, бетоном, бетонними або керамічними блоками, вигідно відбивається на вартості будівництва в цілому. Що тільки додає популярності таким будинкам у всьому світі.

Ще одна перевага технології в тому, що будинок з ОСП має малу вагу, тому дає на фундамент мінімальне навантаження, що дозволяє значно заощадити на цьому виді робіт.

Правильно буде розділити технології, що застосовують ОСП плити, як будівельний матеріал. Далі ми будемо говорити про каркасну і СІП-панельну технології.

Для каркасної технології плити служать оздоблювальним матеріалом, в той час, як у SIP панелей вони виступають основою опорної конструкції; і уваги до їх якості прикуто більше.

Правильно захищена зовнішньою обробкою плита не сприяє розвитку бактерій, появи цвілі і як результат-гниття; розвитку грибків. У Бауен Хаус цьому питанню приділяється особлива увага. Перед нанесенням фасадних матеріалів вся площа обробляється спеціальним просочує розчином, після висихання захищає назавжди плити та поліпшує адгезійні властивості. Надалі, утеплювач клеїться тільки під» гребінку«, повністю виключаючи піну-клей або “ляпухи”.

Правильно зібрана конструкція з СІП панелей не схильна до усадкової деформації, землетрусів до 8 балів і ураганним вітрам, чого не скажеш про будинки з ОСП панелей, зібраним за каркасною технологією. Саме ці будівлі завжди герої репортажів про наслідки смерчів і ураганів. Саме з цієї причини, ми все частіше будемо представляти будинок з ОСП плит, як будинок з СІП панелей.

Відсутність усадки ОСП будинку після будівельно-монтажних робіт дозволяє приступати до внутрішньої обробки відразу після закінчення монтажних робіт. Нема потреби вичікувати кілька років, щоб покласти у ванній кімнаті плитку, як у випадку з цегляними або будинками зі зрубу. У Бауен Хаус, для виправданого прискорення будівництва ми можемо виконувати зовнішню і внутрішню обробки одночасно, але тільки в теплу пору року. Правильне планування доставлення оздоблювальних матеріалів, будівельних лісів, тур і сходів не заважає кільком бригадам працювати одночасно, а для Замовника економити.

Будинок з ОСБ і пінопласту, а точніше з СІП панелей, відмінно тримає тепло всередині приміщень взимку, а прохолоду влітку. Витрати на опалення скорочені, в порівнянні з цегляними або бетонними будівлями в рази. Гігроскопічний утеплювач всередині СІП панелей відмінно утримує потрібну температуру попри сезонність. Тоді як каркасні ОСП будинку, з наповненням стін ватою, в міжсезоння втрачають свої теплотехнічні показники на 40%. І тільки тому, що вата швидко набирає вологу і повільно висихає. Вологість відмінний місток для холоду.

Дізнайтеся вартість будинку з ОСБ плит

Будівництво каркасного будинку з ОСП

Метод будівництва складається з декількох головних етапів:

 • розробка проєкту;
 • заготівля бруса для каркаса;
 • монтаж каркаса безпосередньо на об’єкті до 3-4 місяців;
 • розміщення утеплювача в проміжках між стійками та перемичками;
 • обшивка каркаса ОСП плитами.

В результаті монтажу виходить будинок з ОСП-панелей з високими експлуатаційними характеристиками по міцності, надійності та довговічності. Основний вид плити для зовнішньої та внутрішньої обшивки – виріб товщиною 12 мм типу OSB 3. Для опорних стін потрібно використовувати плиту більшої товщини відповідно до інженерних розрахунків по міцності.

Плиту можна закріплювати на каркасі у вертикальному і в горизонтальному положенні. Використовують саморізи або спеціальні спіральні цвяхи. Кріплять з кроком від 15 до 30 сантиметрів. Краї кожної плити повинні спиратися і закріплюватися на вертикальних, або горизонтальних елементах каркаса. Стійкість і міцність будинку забезпечується точністю монтажу і правильним закріпленням обшивки з ОСБ-плит.

ОСБ 3 застосовується в якості монтажного шару покрівлі. Плити закріплюють на кроквах, покривають водозахисним матеріалом – руберойдом, вологозахисною плівкою, мембраною. А зверху укладають м’яку бітумну черепицю. На стиках між плитами залишають деформаційний пробіл для температурних змін лінійних розмірів. Ширина шва – 3 мм.

Якщо будується будинок з ОСП-плит, то в ньому підлогу також можна спорудити з цього матеріалу. Якщо під підлогою немає підвалу, то на першому поверсі плиту кладуть на лаги в перпендикулярному розташуванні, а верхній шар ОСП – поперек нижніх плит. Між елементами підлоги – плитами, стінами – залишають деформаційні зазори. Плиту прибивають до лагам цвяхами.

Недолік технології каркасного будівництва з ОСП плит-людський фактор і тривалість монтажних робіт. Від ступеня підготовки фахівців-залежить якість готової конструкції.

СІП будинок з ОСП

Метод будівництва:

 • Розробка проєкту-розкрою СІП панелей;
 • Заготівля бруса, сушка, калібрування в розмір з точністю до 1 мм;
 • Розклеювання панелей, розкрій в розмір з точністю до 2 мм на виробництві;
 • Збірка СІП елементів безпосередньо на Об’єкті з обов’язковим проклеюванням до 21 дня;

Як видно, відмінності від каркасної технології видно відразу. І основне – це висока швидкість будівництва.

Досягається така швидкість:

 • високим ступенем підготовки всіх СИП елементів і бруса ще на заводі;
 • відсутністю необхідності утеплювати стіни після складання, як в каркасному будівництві. СІП панель вже утеплювач і несучий елемент;
 • всі елементи каркаси склеюються між собою, утворюючи цільну монолітну конструкцію;
 • мала вага елементів виключає необхідність застосування важкої будівельної техніки та розширює горизонти можливостей будівництва СІП будинків у важкодоступних місцях.

Необхідно сказати кілька слів про монтажні клеї, як про один з найважливіших елементів СІП будівництва:

 • монтажна піна-клей заповнює можливі порожнечі між сполучним брусом і утеплювачем;
 • теплотехнічні характеристики піни вище, ніж утеплювача в СІП панелі, що дозволяє повністю виключити містки для проникнення холоду в будинок;
 • монтажна піна – прекрасний клей, який додає цілісність всієї конструкції;
 • термін служби піни в захищеному стані не обмежений, що буде гарантувати довговічність всього будинку.

Монтажна піна для будинків з ОСП

У Бауен Хаус ми розуміємо ціну монтажної піни для фінальної якості наших будинків. За багато років нашої роботи нам так і не вдалося підібрати піну, яка могла б відповідати суворим вимогам даної технології. У 2018-2019 році ми взяли участь у розробці спеціальної формули монтажної піни-клею для будівельних СІП панелей. Майже два роки ми невеликими партіями випробовували різні склади піни, вносили свої зауваження, побажання і відзначали досягнуті успіхи. Результат, перша в Україні монтажна піна-клей для СІП панелей під назвою «PenoSIP maxi» і «PenoSIP maxi графіт». Вся продукція вже успішно пройшла специфікацію і з 2020 року застосовується при будівництві всіх наших будинків.

Висновки

Одними з найбільш недорогих методів житлового будівництва є каркасна і СИП панельна технологія зведення приватних будинків з ОСП плит.

З північних країн – Канади, Америки, Фінляндії, каркасне будівництво поширилося вже по всьому світу. В Україні подібні будинки стають все більш популярним видом малоповерхової та індивідуальної архітектури. Невисока вартість матеріалів і робіт, доступні практично всім, хто хоче жити в справжньому енергоефективному будинку, побудованому зі звичайних деревних ОСП плит.

BAUEN HAUS - производственно-строительная компания.
ул. Васильковская, 28 03118 Киев,
logo Телефон: +38 (044) 334 31 84, DIRECTOR: +38 (044) 232 48 84, VIBER: +38 (050) 442 99 77, Электронная почта: info@bauenhaus.ua